مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فولاد متیل (سهامی خاص) برای دوره منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ در ۲۹ خردادماه ۱۴۰۲ در محل شرکت فولاد متیل و با حضور رئیس، اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل و همچنین ۱۰۰ درصد سهامداران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایراسین، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فولاد متیل (سهامی خاص) با حضور رییس، اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل شرکت و با حضور ۱۰۰ درصدی سهامداران از شرکت‌های فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان جنوب، سرمایه‌گذاری توکافولاد، صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان، فلز تدارک فولاد مبارکه و شرکت بین‌المللی مهندسی ایران (ایریتک) ۲۹ خردادماه برگزار شد.

عباس اکبری محمدی، معاون سرمایه‌گذاری و امور شرکت‌های فولاد مبارکه در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فولاد متیل برای دوره منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ اظهار کرد: شرکت فولاد متیل به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه فولاد مبارکه که در زمینه توزیع و فروش محصولات فولادی فعالیت دارد، طی سالی که گذشت توانست سودسازی قابل قبولی برای گروه محقق کند که نشان از روند رو به رشد این هلدینگ و تغییر رویکرد مدیریتی فولاد متیل در سال ۱۴۰۱ دارد.

وی در ادامه بررسی عملکرد سالیانه شرکت فولاد متیل تاکید کرد که لازم است تمامی ظرفیت‌های موجود در شرکت‌های زیر مجموعه هلدینگ فولاد متیل در فرآیند تولید وارد شده و ارزش افزوده ایجاد کنند؛ چرا که این شرکت‌ها بخشی از سرمایه موجود در گروه هستند که لازم است در مسیر کسب و کار اصلی شرکت‌ها قرار بگیرند. امیدواریم این اقدمات در سال آینده در دستور کار شرکت‌ها قرار بگیرد.

معاون سرمایه‌گذاری و امور شرکت‌های فولادمبارکه ضمن تشکر از هلدینگ فولاد متیل به دلیل سودسازی صورت گرفته، ضمن تصویب صورت‌های مالی شرکت فولاد متیل و تقسیم سود ۱۰ درصدی به سهامداران، نسبت به ادامه روند روبه رشد فولاد متیل در جهت تحقق اهداف و ماموریت تعریف شده از سوی فولاد مبارکه در سال ۱۴۰۲ ابراز امیدواری کرد.

رضا حیدری، مدیرعامل شرکت فولاد متیل و سرپرست معاونت فروش و بازاریابی فولاد مبارکه در این مجمع پیرامون طرح ‌های توسعه‌ای فولاد متیل تصریح کرد: اکنون ۱۵ طرح توسعه ای در زمینه کسب و کار جدید و حوزه فعالیت فعلی شرکت‌ها در بخش فروش و توزیع محصولات فولادی در دستور کار داریم.

وی تصریح کرد: پشتیبانی موثر از زنجیره ارزش گروه فولاد مبارکه و ارزش افزایی برای سایر ذی نفعان از طریق تامین مواد اولیه موردنیاز گروه، تولید محصولات پایین دست صنعت فولاد و بازاریابی و فروش محصولات فولادی به صنایع پایین دست را ماموریت شرکت فولاد متیل می‌دانیم.

سرپرست معاونت فروش و بازاریابی فولاد مبارکه تکمیل کرد: چشم انداز هلدینگ فولاد متیل تحقق درآمدزایی عملیاتی به میزان ۷۰ همت و تبدیل شدن به یکی از ۹۰ شرکت برتر کشور تا سال ۱۴۰۵ است.

رضا حیدری همچنین عنوان کرد: ضرورت دارد مراکز خدماتی هلدینگ فولاد علاوه بر ارائه خدمات و فروش محصولات فولاد مبارکه به تعریف فعالیت‌های تازه متعهد شوند؛ تاکنون نیز برخی مراکز خدماتی نظیر شرکت آهن و فولاد توس و همچنین شرکت فولاد درخشان اراک چنین اقداماتی صورت گرفته و افزایش سود عملیاتی را نسبت به دیگر مراکز خدماتی به ارمغان آورده است.

مدیرعامل هلدینگ فولاد متیل افزود: در دوره تازه مدیریت فولاد مبارکه و فولاد متیل، ۲ اصل مهم شفافیت و توسعه به عنوان عناصر کلیدی دنبال می‌شود؛ خوشبختانه با اعتماد مدیرعامل محترم شرکت فولاد مبارکه به شرکت فولاد متیل و تیم حاضر در این مجموعه، موفق شدیم بسیار قوی و مستحکم در مسیر رشد و توسعه حرکت کرده و تغییراتی را در راستای پیاده‌سازی استانداردهای تعیین شده ایجاد کنیم.

در پایان این مجمع تصویب صورت های مالی سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۱، تنفیذ معاملات مشمول ماده ۱۲۹ قانون تجارت و تقسیم سود به میزان ۱۰ درصد صورت گرفت.