نشست مشترک بین هلدینگ فولاد متیل و هلدینگ توکافولاد به جهت همکاری بیشتر میان شرکت‌های زیرمجموعه این دو هلدینگ باحضور مدیران عامل هلدینگها و مدیران مراکز زیرمجموعه آنها برگزار و در آن به افزایش همکاری بیشتر میان شرکتهای زیرمجموعه فولاد متیل و توکافولاد تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ فولاد متیل، مهندس رضا حیدری مدیرعامل هلدینگ فولاد متیل در این نشست مشترک اظهار کرد: ظرفیت‌های بسیار مناسبی در شرکت‌های تابعه فولاد مبارکه وجود دارد که در صورت شناسایی و ارزیابی این موارد، می‌توان از آنها به عنوان محور توسعه فولاد مبارکه یاد کرد.

به گفته وی، در طول دوره‌های گذشته، با غفلت از وجود ظرفیت‌های موجود، بعضا سرمایه‌گذاری‌های موازی در شرکت‌های تابعه فولاد مبارکه دیده شده است؛ بنابراین ضرورت اینکه تمامی شرکت‌ها با تعامل و ارتباط مطلوب با یکدیگر از فعالیت‌های موازی چشم‌پوشی کرده و زمینه را برای توسعه هرچه بیشتر در جهت تامین نیازهای فولاد مبارکه در بالادست و پایین دست فراهم نماید‌، لازم و قابل توجه است.

مهندس حیدری افزود: گروه فولاد متیل با استفاده از ۱۴شرکت تابعه و وابسته خود توانست در سال ۱۴۰۰اقدامات موثری در راستای تامین نیازهای فولادمبارکه و فروش محصولات این شرکت بردارد.
برای سال ۱۴۰۱ نیز پیش‌بینی می‌شود ضمن فراهم کردن زیرساخت‌ها برای ایجاد شفافیت هرچه بیشتر، در جهت توسعه متوازن اقداماتی صورت پذیرد.

به گفته وی، اولویت نخست فولاد متیل در این توسعه متوازن استفاده از ظرفیت‌های موجود در گروه فولاد مبارکه بوده و خروجی این فعالیت‌های توسعه‌ای به طور قطع منجر به رفع نیازهای فولاد مبارکه خواهد شد‌.

مدیرعامل هلدینگ فولاد متیل در ادامه تصریح کرد: در ماه‌های آینده نیز سهامداران فولادمبارکه اخبار خوبی از توسعه در هلدینگ فولاد متیل خواهند شنید که این مهم می‌تواند الگویی موفق برای سایر هلدینگ‌های فولاد مبارکه باشد‌.

دکتر احمدرضا سبزواری مدیرعامل هلدینگ توکافولاد نیز در این نشست مشترک اظهار کرد: با توجه به اهداف تعریف شده برای سال ۱۴۰۱ ، می‌بینیم که شرکت فولاد مبارکه در این راستا گام برداشته و رکوردزنی‌های خود را آغاز کرده است. ما نیز امیدواریم بتوانیم با وجود ظرفیت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های بزرگی که در هلدینگ توکافولاد وجود دارد در کنار هلدینگ فولاد متیل به نقاط مشترک همکاری برسیم و توسعه را آغاز کنیم.

وی افزود: امید می‌رود که این همکاری مشترک منجر به جایگزینی رفاقت در همکاری به جای رقابت شود.

دکتر سبزواری ادامه داد: با توجه به اینکه هلدینگ توکافولاد و هلدینگ فولاد متیل از زیرمجموعه‌های فولادمبارکه هستند، در راستای توسعه و جهش فعالیت‌ها تلاش خواهیم کرد و امیدواریم که منجر به رفاقت و همکاری بیشتر در دو مجموعه گردد.

وی ابراز امیدواری کرد که این همکاری درون گروهی اتفاق بیفتد و شروع خوبی برای سال ۱۴۰۱ باشد و مدیران شرکت‌های زیرمجموعه دوهلدینگ با ارائه نقطه نظرات خود، توسعه و همکاری بیشتر را رقم بزنند.

به گفته وی، یکی از سیاست‌های توکافولاد، داشتن شرکای هم خانواده و جذب سرمایه برای اجرای برنامه‌های توسعه‌ای است.

گفتنی است در این نشست مشترک، تفاهمنامه ای با محوریت های ذیل به امضا رسید:

استفاده مطلوب از توانایی‌های مالی، اقتصادی، سرمایه گذاری و فنی طرفین در جهت اجرای پروژه ها و همکاریهای مشترک در زمینه های تولیدی و صنعتی، مالی و بازرگانی، حمل و نقل و خدمات پشتیبانی

مشارکت در شناخت فرصتهای سرمایه‌گذاری، زمینه‌های جذب سرمایه‌ گذاری‌های خارجی

همکاری در حوزه ارائه خدمات مشاوره ای و صنعتی در زمینه های فنی، کسب استانداردها، بازاریابی و تهیه طرح‌های توجیهی

مشارکت در توسعه و کاربردی کردن فناوری‌های نوین در حوزه فعالیت‌های طرفین