4دی ماه 1400 دومین گردهمایی مدیران مالی هلدینگ فولاد متیل با حضور نبی‌الله فرهمند مدیر امور شرکت‌های گروه فولادمبارکه، رسول همامی رییس راهبری شرکت‌های گروه فولادمبارکه، غلامرضا کوهستانی معاونت مالی اداری متیل، حمید عطریانفر معاون برنامه‌ریزی و امور شرکت‌ها و ابراهیم رهنما مدیرمالی هلدینگ فولاد متیل، همچنین دیگر مدیران مالی شرکت‌های تابعه هلدینگ فولاد متیل به منظور بررسی پروژه پایش استقرار نرم افزار مالی آرین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ فولاد متیل، در ابتدای این جلسه، مدیر امور شرکت‌های گروه فولاد مبارکه با اشاره به اینکه جلسه نخست پایش پیشرفت استقرار نرم افزار آرین با حضور مدیران مالی شرکت‌ها با تاکید ویژه بر استقرار سیستم آرین در هلدینگ فولاد متیل بوده، در ادامه افزود: در راستای اجرای سیستم نرم افزار آرین در هلدینگ فولاد متیل، شرکت‌های آرین و ایریسا با برنامه ریزی لازم و کمک شرکت‌های گروه فولاد متیل کار استقرار فاز دوم ماژول‌های نرم افزار آرین را تا 15 اسفندماه بایستی به پایان رسانده و شرکت‌ها نیز نرم افزارهای قدیمی خود را کنار بگذارند.

نبی الله فرهمند تصریح کرد: لازم است تا هرچه زودتر فاز دوم استقرار و اجرای سیستم نرم افزار آرین شکل اجرایی به خود بگیرد. البته در این زمینه قرار شد تا مشکلات و مسائلی که منجر به ایجاد اختلال در استقرار برای شرکت‌ها و اجرای پروژه‌ها می‌شود، شناسایی و توسط شرکت آرین برطرف شود.

مدیر امور شرکت‌های گروه فولاد مبارکه در ادامه تاکید کرد: در صورت بروز مشکل و اختلاف در رابطه با اجرای استاندارد نرم افزارها، فصل الخطاب در رفع این مشکل، معاونت مالی و اداری هلدینگ فولاد متیل آقای کوهستانی بوده و بایستی طرفین نظر ایشان را در این رابطه بپذیرند، همچنین لازم است تا در تصمیم‌گیری‌ها سرعت بیشتری لحاظ شود.

غلامرضا کوهستانی، معاون اداری و مالی هلدینگ فولاد متیل نیز در این جلسه با اشاره به لزوم تکمیل ماژول‌های پایه در شرکت‌های تابعه هلدینگ فولاد متیل اظهار کرد: لازم است تا ماژول‌های اصلی مانند حقوق و دستمزد، دارایی ثابت و خرید و فروش در مرحله اول پیاده‌سازی کامل و سرعت بیشتری به خود گیرد؛ چراکه باید هرچه سریعتر فاز دوم اجرای این نرم افزار در شرکت‌ها انجام شود.

وی تصریح کرد: با توجه به تاکید مدیرعامل محترم هلدینگ فولاد متیل بر اجرایی شدن فاز دوم ماژول‌های آرین، به شرکت آرین نیز اعلام شده تا  مواردی که از پیشرفت کار و اجرای کامل فاز اول جلوگیری می‌کند را شناسایی و موانع را رفع کند.

کوهستانی تاکید کرد: در استقرار فاز دوم ماژول‌های بالغ که مرتبط با امر تولید یا کار اصلی خدمات دهی سرویس سنترهاست، لازم است کارشناسان شرکت آرین به صورت میدانی حضور داشته باشند؛ چراکه فاز دوم اجرای این سیستم برای این شرکت‌ها بسیار مهم بوده و لازم است تا با شناخت کافی، کار استقرار ماژول‌های مذکور انجام گردد.