2525

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان: فولاد مباركه در سال‌های اخیر خدمات گسترده‌ای به جامعه ارائه كرده است

جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان اصفهان با موضوع بررسی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در محل شرکت فولاد مبارکه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ فولاد متیل به نقل از فولادمبارکه، در این جلسه که مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، معاون مدیرکل و معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری‌های بیست‌و‌هشت‌گانه استان و جمعی از کارشناسان این حوزه حضور داشتند، مسعود مهدویان مدیرکل امور اجتماعی فرهنگی اجتماعی استان اصفهان گفت: یکی از برنامه‌هایی که در دولت جدید پیگیر آن هستیم، موضوع انسجام بیشتر و همگرایی فزاینده در مسائل اجتماعی استان است که طی سلسله‌نشست‌های فصلی در استان با عنوان بررسی مسائل فرهنگی و اجتماعی استان اصفهان در شهرستان‌های مختلف به‌صورت فصلی میزبان اعضای کارگروه هستیم.

وی در همین زمینه ادامه داد: امروز در این جلسه با حضور ارکان این کارگروه فرهنگی، اجتماعی و کارشناسان فرمانداری‌های بیست‌و‌هشت‌گانه استان، تجربیات سال 1401 به اشتراک گذاشته شد و در خصوص برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی استان در سال 1402 در قالب راهبردهای کلانی که از سوی مسئولان ارشد کشور مشخص شده است، تبادل‌نظر و گفت‌وگو شد.

مهدویان‌فر در خصوص دلایل برگزاری این جلسه در فولاد مبارکه اعلام کرد: ازآنجا‌که این شرکت مولود انقلاب اسلامی است و در بسیاری از زمینه‌ها برای کشور منشأ اثر است، با برگزاری این جلسه فرصتی دست داد تا همکاران ضمن بازدید از خطوط تولید این شرکت با روند فعالیت و موفقیت‌های آن آشنا شوند. به‌هرحال مایه افتخار است که در کشورمان چنین ظرفیتی وجود دارد.

مدیرکل امور اجتماعی فرهنگی اجتماعی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در این بازدید مشاهده کردیم که فولاد مبارکه در تمامی زمینه‌ها ازجمله تولید انواع ورق‌های فولادی، محیط‌زیست، بهینه‌سازی مصارف انرژی و آب و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی اقدامات خوبی انجام داده است؛ ازاین‌رو از مدیریت شرکت تشکر و قدردانی می‌نماییم.

وی گفت: یکی از مهم‌ترین مسائلی که پیشِ روی کارخانه‌های صنعتی بزرگ و بنگاه‌های اقتصادی قرار دارد، موضوع مسئولیت اجتماعی است که خوشبختانه در این زمینه نیز فولاد مبارکه در سال‌های اخیر خدمات گسترده‌ای به جامعه کرده است؛ اقداماتی که برای جامعه امیدبخش است.

مهدویان‌فر تصریح کرد: در این بازدید طی گفت‌وگو با مسئولان فولاد مبارکه، شرایطی فراهم شد که بتوانیم تعامل بیشتری با این شرکت برقرار سازیم تا برای استفاده از ظرفیت‌های طرفین برای خدمت به جامعه، بهتر برنامه‌ریزی کنیم. این همگرایی می‌تواند اثربخشی فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی را افزایش و ارتقا دهد.

مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه مطرح کرد:
اراده فولاد مبارکه؛ رقم زدن اتفاقات خوب برای اقتصاد کشور و جامعه

محمدجواد براتی، مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه، ضمن خیرمقدم به مسئولان حاضر در جلسه با اشاره به اهمیت تولید در توسعه اقتصادی و فرهنگی جامعه تصریح کرد: در حال حاضر فولاد مبارکه فقط تولیدکننده فولاد نیست، امروز به‌واسطه شکل‌گیری و توانمند شدن روزافزون این شرکت، دانش و تخصص تولید فولاد در گریدهای مختلف در کشور نهادینه ‌شده و این توانمندی به‌عنوان یک بسته دانشی در دسترس سایر فولادسازان قرارگرفته است. امروز فولاد مبارکه با سرمایه‌گذاری‌ها و پژوهش‌هایی که با همکاری دانشگاه‌ها و مراکز علمی تحقیقاتی و دانش‌بنیان انجام داده به دستاوردهای خوبی رسیده است.

وی توانایی تولید فولاد با کمترین میزان آب نسبت به دیگر فولادسازان دنیا، دست‌یابی به دانش و فناوری تولید فولادهای زنگ‌نزن، فولادهای مقاوم در محیط نفت و گازترش و فولادهای الکتریکی و همچنین تأمین بازارهای داخلی و ارزآوری برای کشور در شرایط تحریم را به‌عنوان بخشی از دستاوردهای این شرکت برای نظام مقدس جمهوری اسلامی برشمرد.

 مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه ادامه داد: با اعتماد فولاد مبارکه به شرکت‌های سازنده داخلی، امروز به‌جرئت می‌توان گفت بیش از ۹۰ درصد قطعات و تجهیزات موردنیاز خطوط تولید این صنعت بومی‌سازی شده و در پی این اعتماد، نه‌تنها شرکت‌های دانش‌بنیان و سازنده داخلی به خودباوری و رشد رسیدند، بلکه فرصت‌های شغلی و رونق اقتصادی زیادی در جامعه ایجاد شده است که بالطبع ایجاد اشتغال پایدار در جامعه، امنیت اقتصادی، تأمین معاش و فراهم شدن زمینه‌های مناسب برای فعالیت‌های فرهنگی و سلامت جامعه را در پی دارد.

براتی با تأکید بر اینکه فولاد مبارکه همواره توجه به مسئولیت‌های اجتماعی را یکی از رسالت‌های اصلی خود دانسته و در بالاترین سطح ممکن به آن پایبند بوده است، اظهار کرد: امروز در فولاد مبارکه به‌موازات توفیق‌هایی که در بخش تولید حاصل ‌شده، شاهد آن هستیم که این شرکت به اذعان مسئولان حفاظت محیط‌زیست استان و کشور، الگویی مناسب برای سایر کارخانه‌های کشور است. فولاد مبارکه برای بهبود فرایندهای زیست‌محیطی خود تاکنون بالغ‌بر یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده و شرایطی فراهم ساخته که کارشناسان داخلی این حوزه و مسئولان ذی‌ربط بتوانند به‌صورت لحظه‌ای و برخط، تمامی خروجی‌های خطوط تولید شرکت را رصد و پایش کنند.

وی تصریح کرد: همچنان‌که مقام معظم رهبری همواره رسالت مسئولین نظام و صاحبان صنایع را کار و تلاش مضاعف و امیدآفرینی در جامعه دانسته‌اند، مدیران و کارکنان فولاد در این شرایط در پاسخ به منویات مقام معظم رهبری با افزایش تولید و دست یافتن به دانش تولید بسیاری از فولادهای خاص، در مسیر تزریق امید به جامعه و رونق اقتصادی گام برمی‌دارند و اجازه نخواهند داد دشمنان با تبلیغات منفی و تضعیف روحیه جامعه، به اهداف خود دست یابند.

 مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه توسعه همکاری‌های فی‌مابین جامعه با صنعت را اقدامی آگاهانه و مؤثر در راستای بهبود فضای کسب‌وکار و توسعه فرهنگی دانست و گفت: فولاد مبارکه در میدان عمل در بسیاری از شرایط خاص مانند وقوع بلایای طبیعی اعم از سیل و زلزله، شرایط سخت اقتصادی، همه‌گیری کرونا و تحریم، با تأمین حداکثری نیاز بازار داخل و بسیاری از موارد دیگر در کنار مردم و تولیدکنندگان داخلی بوده و به‌عنوان شهروند-شرکتی مسئولیت‌پذیر در توسعه متوازن و رشد اقتصادی منطقه کوشیده و همچنان بر این اراده است که با همکاری مسئولین منطقه اتفاقات خوبی را برای اقتصاد کشور و جامعه رقم زند.

برچسب ها: بدون برچسب

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *